Rozpoczęcie ligii OZPN Konin

Rozpoczęcie rozgrywek Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej 13-14 września 2014 r.

Mały kibic Oranje Konin

W dniach 13-14.09 odbyła się I kolejka rozgrywek Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W tym sezonie nasz klub reprezentuje aż 6 drużyn. Dziękujemy rodzicom za bardzo pozytywny i kulturalny doping. Na zdjęciu również najmłodszy kibic Naszego Klubu – Adam Stróżyński.

Poniżej krótka relacja z boisk.

 

13.09.2014 – Liga OZPN Konin w kategorii Orlik, rocznik 2004, turniej odbył się w Orchowie

Drużyna grała w składzie: Iwiński Adam, Nowierski Iwo, Gajewski Jakub, Wieroński Alek, Ławniczak Bartosz, Wąsowicz Alan, Przybylski Mikołaj, Kuśmierczak Igor, Trener: Dominik Łomnicki.

Drużyna Oranje Sport Konin zagrała bardzo dobry turniej wygrywając bezkonkurencyjnie z każdą drużyną. Zdecydowanie najlepszym strzelcem tej grupy jest Iwo Nowierski, który strzelił w 4 meczach aż 9 bramek. Gratulacje dla całej drużyny!

Wyniki:
Hetman Orchowo – Oranje Konin 0:3
Oranje Konin – Warta Rumin 7:2
SKP Słupca – Oranje Konin 2:4
ZKS Zagórów – Oranje Konin 0:3

 

13.09.2014 – Liga OZPN Konin w kategorii Młodzik Młodszy, rocznik 2003

Pierwsza kolejka rozegrana była na wyjeździe z Olimpią Koło, gdzie nasi zawodnicy musieli uznać wyższość gospodarzy pomimo bardzo wyrównanej pierwszej połowie meczu i nie wykorzystaniu kilku bardzo dobrych sytuacji. W drugiej połowie meczu straciliśmy aż 5 bramek.

Wynik: 6:0 (1:0)

Skład: Matuszak Jakub, Przybyła Mateusz, Wejman Tobiasz, Kowalski Piotr, Jasiński Gracjan, Tryk Adam, Wieroński Mikołaj, Iwiński Adam, Nowierski Iwo, Wieroński Alek, Jędro Hubert, Przybylski Mikołaj, Wąsowicz Alan, Ławniczak Bartosz, Gajewski Jakub, Trener: Dominik Łomnicki.

 

13.09.2014 – Liga OZPN Konin w kategorii Żak, rocznik 2005 – grupa IV

W tej grupie zagrały dwie drużyny reprezentujące nasze barwy.

Rywalami pomarańczowych były drużyny: Zjednoczonych Rychwał, Kazimierza Biskupiego oraz Złotej Grupy Akademii Reissa.

Zespół Oranje III, w którym dominowali chłopcy z rocznika 2006 zakończył pierwszy ligowy turniej na 3. miejscu.

Chłopcy z Konina:

- zwyciężyli z zespołem z Kazimierza Biskupiego 2:1,
- zremisowali z drużyną Zjednoczonych 0-0,
- oraz ulegli swoim starszym kolegom z Oranje IV 0-4 i Akademii Reissa w takim samym stosunku.

Drużyna Oranje IV zajęła w turnieju 2 miejsce:
- zwyciężając odpowiednio z Rychwałem 1:0, Kazimierzem Biskupim 2:0, Oranje III 4-0 oraz
- przegrywając z Akademią Reissa 0:1.

Turniej stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ciekawych akcji oraz parad bramkarskich. W Drużynach Oranje wyróżnili się: Kacper Staszak, który był pewnym punktem w bramce pomarańczowych i podczas całego turnieju dał się tylko raz pokonać oraz Jakub Gołza Kacper Urbański i Aleksander Konieczka, którzy swoimi dryblingami siali postrach w szeregach rywali.

 

14.09.2014 – Liga OZPN Konin w kategorii Żak rocznik 2005 – grupa II

W tej grupie zagrały dwie drużyny reprezentujące nasze barwy.

Drużyna Oranje Konin I: Lewandowski Miłosz, Iwiński Rafał, Słomka Jakub, Steczyński Rafał, Łomnicki Oliwier, Szurgot Norbert, Adamczyk Mateusz,Cieślik Jakub, Trener: Dominik Łomnicki.

Wyniki:
Oranje Konin I – Górnik Wierzbinek 5: 0 (bramki: Steczyński Rafał x2, Iwiński Rafał, Słomka Jakub, Szurgot Norbert)
GKS Lisewo – Oranje Konin I 1:1 (bramka: Steczyński Rafał)
Oranje Konin I – Oranje Konin II 3:1 (bramki: Steczyński Rafał x2, Bartosz Gabryleski)
Warta – Helenów Kramsk – Oranje Konin I 3:1 (Iwiński Rafał)

Chłopcy zagrali świetny turniej przegrywając tylko jedno spotkanie. Warto przypomnieć, że naszą drużynę tworzą chłopcy urodzeni w roku 2006/2007. Gratulacje!!!

Drużyna Oranje Konin II: składa się z 2 oddziałów Oranje: V Osiedle oraz Zatorze. Trenerzy: Michał Strzech, Łukasz Szymczak.

Głównym celem drużyny na ten turniej było wspólne zgranie się chłopców z obydwóch oddziałów oraz posmakowanie ligowej rywalizacji. W pierwszy spotkaniu z drużyną Helenów-Kramsk chłopcy byli zestresowani, co było widać na boisku. (Oranje II 0:4 Helenów Kramsk).

Kolejny mecz to już odważna gra naszych podopiecznym i piękne zwycięstwo nad drużyną z Wierzbinka. Bohaterami tego spotkania byli strzelcy bramek: Filip Pacześny, Gracjan Plamowski oraz Dorian Kolański. (Oranje II 3:1 Górnik Wierzbinek).

Kolejny mecz był niezwykle trudny, ponieważ rywalizowaliśmy z drużyną Oranje I z Chorznia. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale bardziej doświadczeni chłopcy z Chorznia skrzętnie wykorzystywali nasze błędy i mecz się zakończył wynikiem 1:3. W tym meczu pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Filip Pacześny, ale niestety piłka zatrzymała się na poprzeczce drużyny przeciwnej.

W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z drużną GKS Lisewo. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, od strzelenia bramki przez Doriana Kolańskiego, niestety w drugiej części meczu opadliśmy z sił co wykorzystał nasz rywal strzelając nam 3 bramki. Oranje II 1:3 GKS Lisewo.

Reasumując, w tym turnieju zdobyliśmy 5 bramek co jest bardzo dobrym wynikiem jak na pierwsze wspólne mecze chłopców z V Osiedla oraz Zatorza. Na pochwałę w tym turnieju zasługują: Filip Pacześny, Kacper Żarkowski oraz Dorian Kolański – strzelec 3 bramek dla naszej drużyny. Gratulacje!!!

Michał Strzech

0 komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>