Derby Konina123

Podwójne derby Konina dla Oranje

W miniony weekend w rozgrywkach Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej nasz klub rozegrał po raz pierwszy podwójne derby.

 

W sobotę 25 października o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Dmowskiego drużyna trenera Dominika Łomnickiego z rocznika 2004/3 rozegrała mecz z gospodarzami czyli Górnikiem Konin w kategorii Młodzik Starszy. Już przed meczem w naszej drużynie wyczuwalna była wyjątkowa atmosfera.

Pierwsza połowa spotkania była równorzędnym pojedynkiem. Gry toczyła się w środku pola ale  obie drużyny stworzyły kilka dogodnych sytuacji.  W bramce Oranje świetnie spisywał się Jakub Matuszak. Udało się nam strzelić nawet bramkę ( Mateusz Przybyła ), która nie została jednak uznana przez arbitra. Do przerwy wynik to 0 : 0.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga naszej drużyny. Byliśmy w posiadaniu piłki a próby wyprowadzenia składnej akcji przez drużynę Górnika były szybko  przerywane. Jedna z wielu  składnych akcji naszych chłopców zaowocowało  bramką na 1:0  strzeloną w 46 minucie przez Mateusza Przybyłę. Bramka ta dodała skrzydeł naszej drużynie. Atakowaliśmy jeszcze z większą pewnością co zaowocowało bramką strzeloną 2 minuty przed końcem meczu przez Mikołaja Wierońskiego.

Górnik Konin  – Oranje Konin 0:2.

Ogromne brawa należą się całej drużynie za ogromną walkę i realizację celów wytyczonych przez trenera Dominika. Dziękujemy wszystkim rodzicom z wspaniały doping.

Skład : Matuszak Jakub, Przybyła Mateusz, Wejman Tobiasz, Wieroński Aleksander, Ławniczak Bartosz, Iwiński Adam, Wieroński Mikołaj, Wuczyński Bartosz,  Hyży Jakub, Pyziak Patryk, Machowiak Olek, ,Wrochna Hubert, Nowierski Iwo, Gajewski Jakub.

 

 

Również w sobotę o godz.14:00 przy ul. Łężyńskiej drużyna Oranje Konin 2005 trenera Dawida Czerwczaka  rozegrała spotkanie ostatniej kolejki rundy jesiennej ligi w kategorii Młodzik Młodszy KOZPN. Przeciwnikiem pomarańczowych była drużyna Sparty Konin.

Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla Oranje gdyż już w 3 minucie zespół Sparty prowadził różnicą jednej bramki, jednak stracony gol nie zdeprymował chłopców i już kilka chwil później nastąpiło wyrównanie, w pierwszej połowie udało się jeszcze strzelić 2 gole i wynik do przerwy brzmiał 3-1 dla Oranje. W drugiej połowie padły kolejne bramki w tym 4 dla pomarańczowych i mecz zakończył się rezultatem 7-3 dla Oranje Konin. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Aleksander Konieczka, którego rajdy prawą stroną siały spustoszenie w szeregach rywali ale brawa należą się całej drużynie. Gole w meczu strzelali: Konieczka Aleksander x 3  oraz po jednej Kaliszuk Marcel, Walczak Dawid, Olejniczak Mateusz ,Gołza Jakub.

20151024_135842247243235237242241Derby Konina123238239

0 komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>