Jan-Korte

Jan Korte – wielka osobowość holenderskiej piłki

Jan Korte, opiekun i patron naszej szkółki, to były piłkarz Ligii Holenderskiej. Urodził się w Veendam w 1956 roku. Od najmłodszych lat wykazywał pasję i miłość do piłki nożnej.

Zaczynał w jednej z najbardziej znanych szkół trenerskich Wiela Coerver’a. W latach 1979, 1980 zdobył prestiżową nagrodę w dziedzinie piłkarskiej, „Złoty But” jako najlepszy piłkarz I Ligii Holenderskiej, której laureatami są też współcześni idole football’u – Messi i Ronaldo. Grał w BV Veendem, FC Groningen GoAhead Eagles. Grał również w reprezentacji Holandii z Johanem Cruyffem, który jest twórcą potęgi FC Barcelony.

Przez trzy lata był trenerem BV Veendam, obecnie jest szkoleniowcem adeptów futbolowych w drugoligowym SC Veendam. Współpracował z Leo Bennhakerem, Janem Zwaertkruisem, Nolem de Ruterem. Swoją pasją i umiejętnościami pragnie zarażać młodych, dlatego też założył własną szkołę piłkarską „Jan Korte Voetballschool”, gdzie pracuje nad poprawą umiejętności technicznych i taktycznych piłkarzy w przedziale wiekowym 7-14. Pozwala na swobodne treningi w profesjonalnym środowisku, które umożliwiają doskonalenie umiejętności i rozwijanie młodych talentów. Prowadzi też grupy juniorskie dla klubu FC Groningen. Patronuje szkółki Oranje Sport Poznań oraz Oranje Sport Konin, wspierając najmłodszych polskich piłkarzy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>