III Turniej Oranje Cup Konin

III Turniej Oranje Cup Konin – rocznik 2004

W sobotę 22. listopada odbył się III Turniej Oranje Cup Konin - rocznika 2004. Do Konina przyjechały drużyny kilku województw na Ogólnopolski Turniej organizowany przez koniński klub sportowy „Oranje Sport Konin” i rywalizowały o Puchar Prezydenta Konina Pana Józefa Nowickiego.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn.

Poziom sportowy i organizacyjny turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. O poziomie świadczą marki klubów, które przyjechały rywalizować do naszego miasta.

Pierwszy etap rywalizacji toczony był w dwóch grupach po pięć zespołów. Oranje Konin grał w grupie A, w której odnotował trzy zwycięstwa – 3:2 z drużyną Salos Poznań, 2:1 z Turem 1921 Turek, 3:1 z Chemikiem Bydgoszcz. Niestety uległ 2:3 drużynie KKS Kalisz, która w efekcie zajęła II miejsce w grupie. W półfinale Koninianie ulegli 2:4 drużynie Poloni Bydgoszcz. W walce o miejsce trzecie turnieju Oranje po bardzo wyrównanym meczu przegrało po dogrywce 3:4 z Chemikiem Bydgoszcz, zajmując czwarte miejsce w turnieju.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Tomasz Trzęsała z KKS Kalisz, królem strzelców z 7 bramkami na koncie został Damian Kochmański z Polonii. Najlepszym zawodnikiem wybrano Iwo Nowierskiego z Oranje Sport Konin.

Brawa dla chłopców za dobry turniej!

Skład drużyny Oranje: 2004: Machowiak Olek (bramkarz), Ławniczak Bartosz, Iwiński Adam, Wieroński Aleksander, Nowierski Iwo, Hyży Jakub, Przybylski Mikołaj, Wąsowicz Alan, Gajewski Jakub, Kuśmierczak Igor, Pyziak Patryk, Grzelak Robert.

Końcowa klasyfikacja:
1. Polonia Bydgoszcz
2. KKS Kalisz
3. Chemik Bydgoszcz
4. Oranje Konin
5. Boruta Zgierz
6. Salos Poznań
7. Forza Wrocław
8. Chemik II Bydgoszcz
9. Tur 1921 Turek
10. KKS Kalisz II

Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców za pomoc w organizacji turnieju oraz przygotowanie pysznych ciast, przekąsek i sałatek. Dziękujemy!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>