II Turniej Oranje Konin Cup

II Turniej Oranje Cup Konin 2014 – zwycięstwo Gospodarzy!

W niedzielę 16. listopada w Hali Rondo odbył się turniej dla chłopców rocznika 2007 pod patronatem Prezydenta Miasta Konin, Pana Józefa Nowickiego.

Do Konina przyjechały drużyny kilku województw na Ogólnopolski Turniej organizowany przez koniński klub sportowy „Oranje Sport Konin” i rywalizowały o Puchar firmy „AKVO Dystrybucja”.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn, w tym dwie gospodarzy prowadzonych przez trenera Przemka Wełnickiego.

Pierwszy etap rywalizacji toczony był w dwóch grupach po pięć zespołów. Oranje Konin I grał w grupie A, w której odnotował 2 zwycięstwa (1:0 z KKS Kalisz oraz 1:0 z Wartą Poznań II), a także dwa remisy (0:0 z Olipmią Koło oraz taki sam wynik z drużyną Football Academy Łódź). Dzięki takim rezultatom Oranje I zajął drugie miejsce w grupie i tym samym awansował do półfinału, gdzie wygrał z pierwszą drużyną Warty Poznań 1:0.

W finale ponownie do rywalizacji z drużyną z Konina stanęła druga drużyna Warty Poznań. Mecz był bardzo wyrównany, ale to pomarańczowi strzelili bramkę, wygrywając turniej wynikiem 1:0.

Druga drużyna Oranje zremisowała bezbramkowo z drużyną KKS Kalisz I oraz uległa Warcie Poznań, Nielbie Wągrowiec oraz Chrobry Gniezno. W meczu o miejsce 9 zwyciężyła po dogrywce holenderskiej drużynę KKS Kalisz II 2:1.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został Maciej Kenig z Football Academy Łódź. Najlepszym zawodnikiem wybrano Maurycego Michalskiego z Warty Poznań, a królem strzelców z czterema bramkami na koncie został Rafał Iwiński z Oranje Sport Konin.

Już za tydzień kolejne 2 turnieje z cyklu Oranje Konin Cup 2014. 22 i 23 listopada w hali Rondo rywalizować będą piłkarze rocznika 2004 oraz 2003.

Turniej młodych sportowców wspierają lokalni przedsiębiorcy: firma TOMBIG Hurtownia Aluminium z Brzeźna, firma AKVO dystrybutor wód mineralnych, CarBlack oraz firma Themisto – odlewnia aluminium.

Końcowa klasyfikacja:
1. Oranje Sport Konin I
2. Warta Poznań II
3. Warta I Poznań
4. Chrobry Gniezno
5. Football Academy Łódź
6. Nielba Wągrowiec
7. KKS Kalisz II
8. Olimpia Koło
9. Oranje Sport Konin II
10. KKS Kalisz I

0 komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>