I Turniej Oranje Konin Cup

I Turniej Oranje Cup Konin 2014 – rocznik 2005

I Turniej Oranje Cup Konin pod patronatem Prezydenta Miasta Konin, Pana Józefa Nowickiego, już za nami.

W sobotę 15. listopada do Konina przyjechały drużyny kilku województw na Ogólnopolski Turniej zorganizowany przez koniński klub sportowy „Oranje Sport Konin” i rywalizowały o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Konin – Pana Wiesława Steinke.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn – w sumie 120 młodych sportowców, rocznik 2005.

Zarówno rozgrywki, jak i sama organizacja turnieju, stały na bardzo wysokim poziomie. Chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem, o czym świadczą wyniki rozgrywanych spotkań. Najwięcej było remisów, a mecze decydujące o zwycięstwie kończyły się różnicą najwyżej dwóch strzelonych bramek.

Turniej, pod względem sportowym, można uznać za „sprawiedliwy” biorąc pod uwagę poziom sportowy drużyn i zajęte przez nie miejsca.

Pierwszy etap rywalizacji toczony był w dwóch grupach po pięć zespołów. Oranje Konin grał w grupie A, w której odnotował zwycięstwo (1:0 z Football Academy Łódź), dwa remisy (0:0 z Orlikiem Żelazków i 1:1 z Wartą II Poznań), a także porażkę (0:1 z Ostrovią Ostrów Wlkp.). W efekcie Oranje Konin zajął drugie miejsce w grupie i awansował do półfinałów.

Tam drużyna z Konina uległa Dąbroczańce Pępowo 1:3. W drugim półfinale Ostrovia Ostrów Wlkp. wygrała z Wartą I Poznań 2:1. W meczu o trzecie miejsce Oranje Konin przegrało po rzucie karnym w ostatniej minucie meczu z Poznaniakami 0:1. W finale natomiast triumfowali Ostrowianie, wygrywając z Dąbroczanką Pępowo 1:0.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Emil Krajka z drużyny Dąbroczanki Pępowo. Najlepszym zawodnikiem ogłoszono Sebastiana Goca z Warty Poznań, a królem strzelców z czterema bramkami na koncie został Nikodem Siewiera z drużyny Ostrovia Ostrów WLKP. Także naszemu zawodnikowi przyznano nagrodę indywidualną – otrzymał ją Bartosz Zacharski, który uznany został za najbardziej wszechstronnego zawodnika turnieju.

Poziom organizacyjny zawodów był bardzo dobry. Jesteśmy zadowoleni, wszystko przebiegało według harmonogramu. Mieliśmy możliwość konfrontacji z innymi zespołami.

Cieszę się, że udało się chłopakom wygrać. Szkolenie u nas w klubie zaczyna funkcjonować bardzo fajnie. – mówił po turnieju Tomasz Dolata, trener Ostrovii Ostrów Wlkp.

Turniej młodych sportowców wspierają lokalni przedsiębiorcy: firma TOMBIG Hurtownia Aluminium z Brzeźna, firma AKVO dystrybutor wód mineralnych, CarBlack oraz firma Themisto – odlewnia aluminium.

Końcowa klasyfikacja:
1. Ostrovia Ostrów Wlkp.
2. Dąbroczanka Pępowo
3. Warta I Poznań
4. Oranje Konin
5. Football Academy Łódź
6. Lider Swarzędz
7. Warta II Poznań
8. KKS Kalisz
9. Boruta Zgierz
10. Orlik Żelazków

0 komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>