stadion

Finał Pucharu Polski – Stadion Narodowy 2 maja 2014 r.

Dnia 2 maja 2014 r. nasz klub zorganizował dla rodzin Oranje Konin wyjazd na Finał Pucharu Polski pomiędzy drużynami Zawiszy Bydgoszcz a KGHM Zagłębie Lubin, który po raz pierwszy odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ogromnym a zarazem bardzo pozytywnym zaskoczeniem była ilość zgłoszonych chętnych dzieci i rodziców. Pomimo bardzo krótkiego czasu wyjazd zadeklarowało aż 111 osób.

W drodze i na stadionie

Wyruszyliśmy z Konina o godz.13:00 dwoma autokarami w Kierunku Warszawy.

W drodze na mecz każdy uczestnik mógł zaopatrzyć się w „niezbędnik kibica” Naszego Klubu, a także obstawić wynik meczu w „ pomarańczowych zakładach bukmacherskich”. Według typów zdecydowanej większości faworytem do zwycięstwa był klub z Bydgoszczy.

Około godz. 16:30 autokary zaparkowały pod stadionem narodowym.Stadion na zewnątrz wyglądał bardzo okazale. Po wejściu do środka okazało się, że jest to obiekt bardzo nowoczesny, myślę, że na każdym wywarł ogromne wrażenie.

W meczu nie zabrakło emocji. Każda drużyna stworzyła klika dogodnych sytuacji do strzelenia bramki ale po 90 minutach na tablicy widniał wynik 0:0. Również w dogrywce każda z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę ale wynik nie zmienił się. Ostatecznie w rzutach karnych 6:5 zwyciężyła drużyna Zawiszy Bydgoszcz i z rąk Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka otrzymała trofeum rozgrywek o Puchar Polski.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Mam nadzieję i wierzę że wśród ponad 170 chłopców uczęszczających na treningi do naszego klubu znajdzie się kilku, którzy zagrają swój klubowy mecz na Stadionie Narodowym.

Dziękuję rodzicom i dzieciom za piękne i kulturalne kibicowanie, wspólny wyjazd, integrację.

Do zobaczenia na treningach i …następnej sportowej wycieczce.

Robert Matuszak

0 komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>