Oranje Konin - Liga OZPN Konin4

4 kolejka – Ligi KOZPN – Oranje Sport Konin – 11-12 października 2014

W ubiegły weekend, w dniach 11-12 października 2014 r. odbyły się rozgrywki w ramach IV terminu i 5 kolejki ligii KOZPN. Poniżej relacje z poszczególnych boisk.

11.10.2014 – Liga OZNP Konin w kategorii Orlik E1, gr. V

Nasi orlicy pewnie zmierzają po mistrzostwo ligi wygrywając bezkonkurencyjnie czwarty turniej nie odnosząc żadnej porażki i zdobyli już w swojej grupie komplet 48 pkt.

Wyniki 4 kolejki:
Oranje Konin – Hetman Orchowo: 6:1 (Gajewski, Iwiński x2, Nowierski, Hyży, Wąsowicz)
Warta Rumin – Oranje Konin: 2:5 (Nowierski x4, Wąsowicz)
Oranje Konin – SKP Słupca: 5:2 (Gajewski x2, Nowierskix2, Iwiński)
Zagórów – Oranje Konin: 0:3 (valkower)

Warto zwrócić uwagę na świetną organizację turnieju, którego organizatorem była Warta Rumin.
Na orliku w Starym Mieście każda drużyna otrzymała puchar – nasi chłopcy otrzymali puchar za zwycięstwo w turnieju z rąk wójta gminy Pana Ryszarda Nowickiego.

Gratulacje!

11.10.2014 r. – Liga OZPN Konin w kategorii Młodzik Młodszy. gr. II

Nasz młodzik z rocznika 2003 odniósł kolejne zwycięstwo po bardzo dobrym meczu.

Mecz odbył się w Koninie, a wynik meczu prezentuje się tak:
Oranje Konin – Tur Turek 5-2 (Wieroński Mikołaj x2, Iwiński Adam, Nowierski Iwo, Żabierek Kacper).

11.10.2014 – Liga OZPN Konin w kategorii Orlik E2, gr. IV

To w Kazimierzu Biskupim odbyła się kolejna runda ligi KOZPN. Barwy Oranje reprezentowali chłopcy z roczników 2006 oraz 2005 podzieleni na drużyny Oranje III oraz IV.

Skład drużyny Oranje III Konin:
Szymczak Jakub, Barski Michał, Olejniczak Mateusz, Jaworski Szymon, Kiek Sebastian, Kubiak Kacper, Urbański Kacper, Urycki Wiktor.

Drużyna Oranje III walczyła dzielnie jednak chłopcom nie udało się wygrać meczu. Najbliżej urwania punktów przeciwnikowi byli w starciu z zespołem Kazimierza Biskupiego, mimo wielu sytuacji drużyna z Kazimierza przeprowadziła jedną zabójczą kontrę i mecz zakończył się porażką 0-1.

Mecz z ekipą Zjednoczonych Rychwał także był wyrównany, jednak dobrze wykonany rzut wolny oraz kontra zapewniła drużynie z Rychwała komplet punktów.

Mecz z drużyną Akademii Reissa mógł się podobać, jednak indywidualne umiejętności drużyny przeciwnej przesądziły o jej zwycięstwie. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Wiktor Urycki który swoją postawą w defensywie zapobiegł utracie kilku bramek.

Skład drużyny Oranje IV Konin:
Staszak Kacper, Chochenzy Dawid, Kowalski Mikołaj, Konieczka Aleksander, Walczak Dawid, Walczak Dominik, Gołza Jakub, Zacharski Bartosz.

Drużyna Oranje IV uległa po bardzo dobrym meczu Akademii Reissa 0-3. Wysoki wynik nie odzwierciedla jednak przebiegu gry, gdyż mecz był bardzo wyrównany. Drużyna z Konina stworzyła sobie wiele sytuacji, jednak nie potrafiła ich wykorzystać. W drugiej połowie sędzia przyznał rzut karny, ale Jakub Gołza nie wykorzystał sytuacji, aby pokonać bramkarza Akademii Reisa. W spotkaniu z drużyną z Rychwała zespół Oranje dominował cały mecz, drużynie pomarańczowych udało się niestety strzelić tylko jedną bramkę i mecz zakończył się zwycięstwem pomarańczowych 1-0.

W spotkaniu Oranje III oraz IV drużyna czwórek zwyciężyła 2-0. Mecz był zacięty i wyrównany, jednak skuteczne akcje Jakuba Gołzy i Aleksandra Konieczki przesądziły o rezultacie. Ostatni mecz turnieju czwórki grały z Kazimierzem Biskupim, gra mogła się podobać, było dużo celnych podań i koronkowych akcji, szczególnie gol Olka Konieczki zasługuje na uznanie. Końcowy rezultat to 4:2 dla drużyny Oranje. Turniej był kolejnym sprawdzianem umiejętności dla młodych piłkarzy z Oranje Konin. Trener po ostatnim gwiździe sędziego był bardzo zadowolony, szczególnie z postawy drużyny czwórek. Kolejna runda zmagań w Lidze KOZPN zostanie rozegrana w Koninie.

12.10.2014 – Liga OZPN Konin w kategorii Orlik E2, gr. II

Nasi najmłodsi chłopcy rocznik 2006 rozegrali turniej w Kramsku i grając z drużynami o rok starszymi zaprezentowali się jak zawsze z super strony.

Oranje I Konin – Górnik Wierzbinek: 6:2
Oranje I Konin – GKS Lisewo: 1:2
Oranje I Konin – Warta Helenów -Kramsk: 0:2
Oranje I Konin – Oranje II Konin: 3:1

Drużyna Oranje II Konin wystąpiła w następującym składzie: Bartek Nachowiak, Alek Jamrozik, Filip Paczesny, Bartek Wróblewski, Kacper Żarkowski, Oskar Strużyński, Gracjan Plamowski, Krystian Pilarczyk, Cyprian Grudziński, Dorian Kolański, Wiktor Szczap, Marcel Filipczak.

I tak wyniki poszczególnych meczów wyglądały następująco:

Oranje II Konin – Helenów- Kramsk 2:5 (Marcel Filipczak, Wiktor Szczap)
Oranje II Konin – Górnik Wierzbinek 1:3 (Marcel Filipczak)
Oranje I Konin – Oranje II Konin 3:1 (Wiktor Szczap z rzutu rożnego oraz niewykorzystany rzut karny przez Gracjana Plamowskiego, piękna obrona bramkarza drużyny Oranje I Konin)
Oranje II Konin – GKS Lisewo 2:3 (Wiktor Szczap 2 gole i drużyna Oranje wyszła na prowadzenie co było ogromną niespodzianką)

Chłopcy po meczach z uśmiechem schodzili do szatni mówiąc ,,następnym razem wygramy” .

Brawo dla chłopców!

Trenerzy: Łukasz Szymczak, Michał Strzech

0 komentarzy

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>